کارآزموده

خودکارآمدی کاریابی انجام فعالیت های هدفمندی است که منجر به یافتن شغل مناسب برای فرد می شود. برای اینکه فرد در زمینه کاریابی خودکارآمد باشد باید باور های درستی نسبت به اشتغال داشته باشد. برای مثال فردی که باور دارد برای یافتن شغل لازم است روزمه مناسبی داشته باشد، نسبت به کسی که باور دارد تنها با داشتن معرف می تواند شغل مناسبی پیدا کند خودکارآمدی کاریابی بالاتری دارد.

پژوهش های زیادی در این زمینه در جهان انجام شده است. برای مثال در یکی از این پژوهش ها بر روی افرادی که تا 4 هفته از بیکاری شان میگذشت کسانی که خودکارآمدی بالاتری داشتند توانسته بودند به سرعت شغل جدیدی را پیدا کنند. این پژوهش ها نشان دادند که خودکارآمدی کاریابی با رفتار های کاریابی ارتباط دارد. یعنی هر فردی که رفتارهای کاریابی بیشتری انجام می دهد، خودکارآمدی کاریابی بیشتری هم دارد. باید توجه داشته باشیم که این شاخص تنها رفتار کاریابی نیست، بلکه مجموعه ای از تجربه های گذشته، استفاده از نظر های مشورتی و مشاوره، ترغیب اجتماعی و برانگیختگی هیجانی است.

در سالهای اخیر و با پر رنگ تر شدن وب سایت های کاریابی مهارت های کاریابی هم تغییر کرده اند. برای مثال در حالیکه چند سال پیش کارجویان برای ارسال رزومه باید تنهای از فکس و بعد از آن از ایمیل کمک میگرفتند، آلان باید روزمه خود را در صفحات مجازی و وب سایت ها آپلود کنند. انتخاب وب سایت ها و انجام فعالیت های مرتبط با هر وب سایت نیازمند دانش و مهارت های متفاوتی نسبت به چند سال قبل است.

اگر شما تمایل دارید خودکارآمدی کاریابی خود را بسنجید می توانید پرسشنامه زیر را پر کنید. این پرسشنامه به شما کمک میکند که تصویر واضحی از خود داشته باشید.

آزمون خودکارآمدی کاریابی
آزمون روانشناختی میلون یکی از آزمون های شناخت شخصیت است که مورد تایید سازمان ملی روانشناسی امریکاست. با توجه به هدف اصلی این آزمون که دسته بندی ویژگی های شخصیتی است، این آزمون در رده های مختلف سازمانی و فردی مورد استفاده قرار میگیرد. از ویژگی های این آزمون نیاز به متخصص روانشناس برای تحلیل داده ها و نتایج آنهاست. بنابراین بدون کمک متخصص روانشناس داده های این آزمون قابل تحلیل نمی باشد. ما نیز در کارآزموده برای تحلیل نتایج این آزمون از گروه مشاوران متخصص کمک میگریم.
  • نتایج این آزمون از طریق این شماره تلفن در اختیار شما قرار میگیرد.
  • آزمون روانشناختی میلون

    پرسشنامه ای که در اختیار شما قرار گرفته است دارای جمله هایی است که مردم برای توصیف خودشان به کار می برند. این جمله ها برای کمک به توصیف احساس، رفتار و طرز فکر شما در نظر گرفته شده است. صداقت و جدیت شما در علامت گذاری جمله ها به شناخت شما کمک می کند. چنانچه تعدادی از سوال ها غیر واقعی به نظر می آیند یا با شرائط شما منطقی نیستند، نگران نباشید زیرا آن ها برای توصیف افرادی با مشکلات مختلف تهیه شده اند. - اگر شما با یک جمله موافق هستید یا معتقدید که منطبق با وضعیت شماست واژه " بلی" را در پاسخنامه علامت بزنید. - اگر شما با یک جمله موافق نیستید یا معتقدید که در مورد شما صحت ندارد واژه " خیر" را در پاسخنامه علامت بزنید. - سعی کنید به همه جمله ها جواب دهید حتی اگر از انتخاب خود مطمئن نیستید. - اگر حداکثر سعی خود را نمودید ولی نتوانستید نتیجه بگیرید، واژه خیر را در پاسخنامه علامت بزنید.
مشاوره با کارشناس
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp